Májový Jihlavský Fler Jarmark

V sobotu 7. května 2016 proběhl v DKO v Jihlavě  od 9 do 17 hodin Jihlavský Fler jarmark.

Po prvním velmi úspěšném podzimním ročníku  Jihlavského Fler jarmarku se konal další ročník, tentokrát podle ročního období konání, tedy májový.

Také nyní byla nabídka prodejců velmi rozmanitá. Přes tradiční bižuterii a šperky, keramiku a textil, bylo možné vidět i prodávající s koženým zbožím, květinovou výzdobou, malovanými obrázky, skláře, kováře nebo také nabídku přáníček a alb. Samozřejmě i mnoho dalšího. Fler jarmarku se zúčastnilo cca 50 prodávajících především z Vysočiny, ale i dalších koutů naší republiky. Pokud budeme za prodejce jmenovat, tak např. Stromli, Atelier Sylva, Keramika u Slunečních hodin, Pabo, Rabako, Či-či-ny, Holečkovic, ivcatko , na lavici a další…

Fler jarmarku se zúčastnil i zástupce dobrovolnické organizace Maják ŽIVOTa 98, kteří svým výtěžkem z prodeje přispějí z padesáti procent na nákup terminální stanice tísňové péče.

Počasí bylo tentokrát opravdu májové, tedy nádherné, a tak mnozí vyrazili na chaty, chalupy či výlety, což se možná trochu odrazilo i na návštěvnosti, která byla viditelně nižší, než na podzimním jarmarku. I tak si ale prodávající i nakupující akci chválili.

Celou akci provázely i dílničky, a to nejen pro děti, ale i pro dospělé. Maminky a tatínci si tak nabízené zboží mohli v klidu prohlédnout a nakoupit, zatímco jejich ratolesti se v dílničkách učily něčemu novému. Také nabídka těchto dílniček byla pestrá- korálkování, malování a další různá tvoření.

Pro děti byl také nachystán dětský koutek firmou V růžovém sadě, kde si děti mohly bezpečně a pod dozorem hrát.

Kdo se chtěl po náročném nákupu občerstvit či si jen popovídat u kávy, bylo nachystáno občerstvení místní jihlavské kavárny Choco café U kocoura Kokše, které doladilo příjemné prostředí jarmarku.

Chtěli bychom poděkovat sponzorům, kteří akci podpořili, a to společnosti ZON, WHGgroup s.r.o. a Pretiko. Bez nich by akce v takovém rozsahu být nemohla.

A půjdeme do dalšího ročníku? Samozřejmě!

Tentokrát to bude předvánoční. Budeme si přát, aby nakupující opět našli na jarmarku to, co hledají, co jim padne do oka, co se jim líbí a aby tak podpořili především ruční práci a snahu všech prodejců. Atmosféra loni prostě byla naprosto úžasná :-). Tak ji přijďte letos zažít spolu s námi opět na vánoční jarmark, který bude 3.12.2016!

plakat-fler-jarmark

 

JFJ7 JFJ5 JFJ6 JFJ4 jarmark_Či-či-ny Jarmark Roarke jarmark N-Fashion Jarmark Galajana