Jihlavský Fler jarmark 2022

5. 11. 2022 jsme pro Vás již po deváté připravili Jihlavský Fler jarmark. Jarmark, převážně rukodělných výrobků, se koná každý rok v prostorách DKO Jihlava. A protože se vždy snažíme o zvětšení prostoru a tím pádem i zvýšení počtu prodejců, mohli jste tentokrát vybírat i ve čtrnácti venkovních stáncích.

Na jarmark se nám tento rok přihlásilo v termínu 156 prodejců, z toho 29 prodejců se přihlásilo poprvé. Z nich jsme pro Vás důkladně vybrali 120 prodejců (17 nováčků) z různých kategorií a z různých částí naší republiky.

Na mapce jsou znázorněny místa, odkud k nám prodejci přijeli. Samozřejmě je nejvíce prodejců z našeho kraje, ale jsou prodejci, kteří k nám přijeli opravdu z dálky.

Pokochat a nakoupit jste mohli ze široké škály výrobků. Zastoupen byl textil, šperky, drogerie, keramika, dekorace, různé delikatesy a bylinkové produkty a spousta dalšího zboží. Náš „živý turniket“ letos napočítal 3300 (zaokrouhleno) návštěvníků. Je to sice více než loni ( 2100), ale není to náš rekord v návštěvnosti, který byl v roce 2019. Nejvíce návštěvníků bylo opět první hodinu. Nejméně návštěvníků bylo naopak poslední hodinu (15.00h – 16.00h).

Tvořivé dílničky, po loňské odmlce, opět prověřily zručnost dětí. Vybírat si mohly z 12 dílniček, které byly rozmístěné po celém DKO. Za splněnou dílničku dostali na kartičku razítko a za 5 razítek si mohly vylosovat tombolu, která se skládala jak z darů od sponzorů, tak i z drobností od samotných prodejců. Největší zájem byl o tvoření u prodejce libebit (vykrajování mýdel, výroba mýdlových dekorací), janule11 (tvoření šperku/ malování sádrových odlitků) a luvije (vybarvování polštářku). Dle odevzdaných lístečků bylo provedeno 288 dílniček. Tento počet je výrazně nižší než v roce 2019, což nás velice mrzí. Tombola má děti povzbudit v jejich tvoření a popostrčit je v jejich kreativitě. Doufejme, že za nižším počtem splněných dílniček je finanční krize a né úbytek dětského zájmu o tvoření.

Kdo byl vyčerpán a potřeboval posilnit nebo měl jen mlsný jazýček, mohl si zakoupit dobroty u tří různých občerstvení. V salonku již tradičně nabízela své dobroty kavárna Paseka. Zbylá dvě občerstvení byly již podruhé na Baletním sále. Odtud se rozlévala vůně Božských palačinek a zdravých dobrot z kavárny Posezení U Vážky.

Věříme, že jste si 5. 11. 2022 v DKO Jihlava užili a už se těšíte na rok 2023, kdy budeme mít malé výročí – 10. prodejní akce. A kdy to bude?

4. 11. 2023

Na závěr bychom Vám všem chtěli poděkovat. Děkujeme návštěvníkům, prodejcům, sponzorům – Fler, Elektro Lates, město Jihlava – i DKO Jihlava za možnost provádět zde tak skvělou akci. Děkujeme Vám i za Vaše reakce na facebooku a ve Fler klubu. Vaše zpětná vazba nám umožňuje akci zdokonalovat.

Fotografie naleznete v záložce “FOTOGRAFIE”

Za organizační tým

PeeDee – Petra Paříková