Jihlavský Fler jarmark 2023

Jihlavský Fler jarmark – tři slova, která znamenají pro spoustu lidí velké množství malých prodejců a příjemně strávený den.

Tento rok byl jarmark již po desáté. Ano, je to neuvěřitelné, jak jste nám dokázali, že to skutečně jde i v Jihlavě. Pamatuji si, když jsem navrhla schůzku flerklubu v Pivovarské restauraci a začala jsem zjišťovat, zda by bylo možné zorganizovat Fler jarmark v Jihlavě. Zaznělo spoustu hlasů, které říkaly “ Jihlava je blbá, tady to nepůjde”. Ale nedala jsem se a spolu s dvěma, mě tenkrát neznámýma tvořilkama, jsme se do toho pustily. A díky Vám všem a taky díky tomu, že jsme to vzaly za správný konec, má Jihlavský Fler jarmark velký ohlas a je o něj velký zájem. Díky. 

A protože jsem blázen do čísílek, excelu atd. tak jsem si pro Vás pár čísel připravila.

Tento rok se řádně v termínu přihlásilo 155 prodejců. Ze 46 nováčků jsme umožnili prodej 26 z nich. Celkem bylo přijato (i s občerstvením) 130 prodejců.

Toto je mapka všech přihlášených prodejců, jedná se tedy o adresy, které uvedli při registraci.

Je vidět, že se opravdu hlásí prodejci z celé republiky.

Na další mapce už jsou pouze přijatí prodejci.

Na jarmarku jste tak mohli vidět zboží všeho druhu. Například jste jistě obdivovali naše nováčky se dřevem – Vojtovu dílnu, prodejce měl stánek venku.

A dále Dřevo Dvořák, který své zboží nabízel ve společenském sále.

Dalšími novými prodejci byli Hravá klubka a  Flow Yarns (někteří znáte pod přezdívkou Nemravka).

Nemohu uvést všechny nové prodejce ani všechny novinky, co si pro Vás naše stálice připravili, ale můžete se podívat na na fotografie v záložce Fotografie 2023.

Tento rok jsme vyzkoušeli myšlenku soustředit veškeré potravinářské výrobky k sobě – vyčlenit je. Tím nám vznikla malá farmářská sekce. Zde jste si mohli zakoupit uzeniny, sýry, bylinkové čaje, pálivé papričky a mnoho dalšího.

Kdo byl na jarmarku delší dobu, jistě se ohlížel po občerstvení. Možnost jste měli u venkovního stánku MadCat, dále klasicky v salonku – Kavárna Paseka a kdo došel až do společenského sálu ucítil vůni palačinek, které jste i s místem na sezení našli na balkoně společenského sálu. Díky novému prostoru – druhý salonek – jsme pak mohli nabídnout dětský koutek a další místo, kde jste si mohli v klidu odpočinout a načerpat tak sílu na další nákupy :).

Na našem jarmarku se snažíme podporovat tvořivé lidičky. Za tímto účelem měli někteří prodejci dílničky. Celkem jste Vy nebo Vaše děti mohli na jarmarku najít 16 různých dílniček. Největší úspěch měla dílnička s navlékáním korálků (náramek a andělíček), dále to bylo vykrajování mýdýlek a výroba placek, kdy si děti namalovaly obrázek a z něj se pomocí stroje vyrobila placka. Je pravda, že zde máme opět něco na zdokonalení – jedna maminka si postěžovala, že skoro všechny dílničky jsou převážně pro holky. Takže si píšeme a příští rok se polepšíme :). 

Další novotou byl omezený počet tomboly. Tímto bych chtěla poděkovat prodejcům, kteří ač tento rok nemuseli, drobnost do tomboly odevzdali. Vzniklo tak 100 bohatých tašek s tombolou, které byly všechny předány. 

A pokud Vás zajímá, zda jsme překonali náš rekord v návštěvnosti, tak bohužel jsme opět rok 2019 (4200 návštěvníků) nepřekonali. Bylo sice o 300 osob více než loni, ale na rekord to nestačilo. Jen poznámka, pokud Vám vrtá hlavou, jak víme počet návštěvníků, když nevybíráme vstupné a nemáme turniket, tak musím prozradit, že máme živý turniket, který na klikru počítá osoby, které projdou vchodem. Samozřejmě čísla nejsou na 100% přesná, ale pro nás je to dostačující. 🙂  Díky tomu například víme, že první hodinu přišlo do DKO 1000 návštěvníků. Což byl také počet nejvyšší. Dále už se počty snižovaly. Mezi 10:00 a 11:00 se počet snížil na 750. Kolem poledne už pouze 500 a poslední hodinu mezi 15:00 a 16:00 hodinou to bylo už pouze 250 osob.

Věřím, že se jarmark líbil a budeme se těšit na ten další. A kdy bude? Již máme zamluvený termín. Bude to 

9. 11.  2024.

Závěrem bych chtěla poděkovat všem, bez nichž by to nešlo. Děkujeme sponzorům (město Jihlava, Fler, firma Lates, Číhalová Hana ml. a Tvůj rozlet), prodejcům a hlavně zákazníkům.

Za orgnanizátorský tým

PeeDee (Petra Paříková)