Říjnový Jihlavský Fler jarmark 2018

20.10.2018 – Jihlavský Fler jarmark

Návštěvnost Jihlavského Fler jarmarku se každou akcí zvyšuje. Jak to víme? Máme „živý turniket“, který nám spolehlivě počítá návštěvníky. Porovnejte se mnou – jaro 2017-1450 návštěvníků, předvánoční 2017 – 2780 návštěvníků- to jsme zabrali poprvé i hlavní sál DKO, podzim 2018-3200 návštěvníků.

Již první hodinu od otevření jarmarku bylo o 130 návštěvníků více než loni. Ve stejném duchu byl i celý zbytek dne. Z takového počtu zákazníků jsme měli všichni velkou radost. Zákazníků bylo tolik, že se v některých místech dopoledne nedalo ani hnout, tvořily se fronty u stánků i u dílniček. Pro prodejce skvělé, ovšem někteří návštěvníci byli rozmrzelí z takových davů. Snad jen doporučení pro tyto návštěvníky na příště- pokud se chcete pouze podívat nebo chcete mít více klidu, je nejvhodnější čas k návštěvně jarmarku kolem poledne. To mají čas i někteří z prodejců se podívat po okolních stáncích a nadechnout se na odpolední frmol. Bohužel neručíme za to, kolik zboží bude ještě k mání 🙂

Někteří prodejci byli na našem jarmarku už po několikáté, mají takové zboží, o které bychom neradi přišli. Mezi naše stálice patří např. či-či-ny, lísteček, pabo, kikina8, LH atelier a další.  Rádi dáváme ale příležitost i novým prodejcům, kteří u nás ještě nebyli a těch bylo na jarmarku 42. Většina prodejců se nám hlásí sama, jakmile spustíme rezervační systém, ale na druhou stranu hledáme a oslovujeme prodejce sami. Jedná se hlavně o určité kategorie. Například kováře jsme získali až ze Šonova u Náchodu, což je 198 km od Jihlavy. I z takové dálky za námi přijeli a věříme, že se jim u nás líbilo a příště nebudou chtít o takou akci přijít a přihlásí se sami.

Prodejců bylo tento rok 122. Kromě prodejců šperků, textilu, keramiky a dekorací se nám rozrostly řady prodejců s drogerií, jídlem a ostatním „výjimečným“ zbožím. I z dílniček se dalo dobře vybrat. Tvořílci si mohli vyrobit krasohled, namalovat polštářek, vykrojit si mýdlo, pedigovou rybičku atd. Celkem si mohli zájemci vybrat z 25 dílniček a podle odevzdaných lístků bylo 728 splněných dílniček. Za tři dílničky si tvořílci mohli vylosovat tombolu. Ta je vždy tvořena z darů samotných prodejců a sponzorů. Celkem bylo vydáno 237 balíčků s tombolou. Bohužel tombola je o náhodném losování a nemůžeme ji měnit.

O občerstvení se i tentokráte postarala kavárna Paseka a Lea Nerudová se svými Božskými palačinkami. Občerstvení bylo jako vždy umístěné v salonku, kde byl také dětský koutek pro nejmenší se spoustou hraček.

Den nám měl zpestřit Automotoklub Jihlava s výstavou historických motocyklů. Bohužel jste mohli zahlédnout na krátký čas pouze jeden motocykl. Toto nám tedy nevyšlo, ale na příště se budeme více snažit, aby vše proběhlo  tak, jak má být.

Děkujeme Vám všem – návštěvníkům, prodejcům, sponzorům i DKO za možnost provádět zde tak skvělou akci. Děkujeme Vám i za Vaše reakce- jak ve Fler klubu tak i na Facebooku. Vaše chvála nám dává sílu k organizaci dalšího jarmarku. Již nyní plánujeme termín, který Vám samozřejmě dáme vědět, co nejdříve.

Za organizační tým

PeeDee- Petra Paříková