Jihlavský Fler jarmark- listopad 2017

 

Jihlavský Fler jarmark -4.11.2017
Pátá – jubilejní – prodejní akce Jihlavského Fler jarmarku se konala 4.11.2017 v prostorách DKO Jihlava. Akce byla po všech stránkách vydařená, jak co se prodejců týče, kteří nás opět nezklamali a byli ukáznění a spolehliví, tak co se týče počtu návštěvníků a zákazníků. První zákazníky jsme zahlédli už před otevřením (tedy před 9 hodinou) a jak tomu bývá zvykem, úvodní hodinu byly prostory DKO doslova přeplněné lidmi. Mezi 9.00-10.00 náš “živý turniket” napočítal 800 návštěvníků. Další hodiny se postupně čísla zmenšovala. Poslední hodinu už to bylo “pouze” 160 návštěvníků. Zákazníci chodili téměř do konce (do 16.00h), což se také často nevidí. Celkem tedy přišlo 2800 návštěvníků.
Jihlavský Fler jarmark se dostává do podvědomí stále více lidí a se zvyšováním počtu prodejců se zvyšuje i návštěvnost. V roce 2015 jsme začínali s přibližně čtyřiceti prodejci, obsazeno bylo pouze předsálí divadelního sálu. Po postupném zvětšování a rozšiřování jsme se dostali až k současnému počtu 115 prodejců a obsazením téměř celého DKO. Máme z takového úspěchu velkou radost.  
Jak už bylo řečeno, zájem prodejců byl velký a tak ani tentokrát jsme nemohli přijmout všechny, jež se hlásili. Snažíme se prodejce obměňovat, aby si zákazníci mohli co nejvíce vybrat. Prodejci opět pocházeli nejen z kraje Vysočina, jezdí k nám prodejci z Olomouce, Ostravy, Moravské Třebové, Brna…. Jsme rádi, že se jim náš jarmark líbí a že se někteří hlásí pravidelně.  
Zákazníci měli možnost si prohlédnout výrobky z řad šperků, textilu, galanterie, dekorací, keramiky a podobně. Těchto prodejců bývá nejvíce. Najdou se ale i prodejci, kteří nabízí i jiné, dalo by se říci výjimečné, zboží jako například sklo, potraviny, drogerie, dřevěné výrobky a další.

Stejně jako v minulosti, tak i letos akci provázely tradiční dílničky pro děti. Děti za odměnu, že tvořily dostaly odměnu v podobě limonády Zon a losování tomboly, a to za každé tři splněné dílničky. Tombola byla tvořena jak výrobky samotných prodejců, tak sponzorskými dary. Ceny se rovnoměrně rozmístily do Fler tašek a označily čísly. Celkem bylo připraveno 228 balíčků. Děti (ale i rodiče) byly skutečně nadšeny, co vše získaly za své tvoření. Cílem odměňování je podpořit děti v jejich tvoření a ukázat jim, že ruční práce má smysl. Myslím, že jsou naši nejmladší zákazníci na toto odměňování již zvyklí a na jarmark se těší právě z tohoto důvodu.
         Pro menší děti byl nachystán dětský koutek, kde si mohly pohrát, zatímco maminky nakupovaly nebo se nechaly nalíčit kosmetikou Mary Kay, která také patří tradičně na náš jarmark. Propříště se chystáme dětský koutek rozšířit a více zvelebit, aby i ti nejmenší byli spokojeni.
Občerstvení na akci nám opět zajistila Lea Nerudová se svými Božskými palačinkami a kavárna Paseka.

Za   vydařenou akci  děkujeme jak návštěvníkům, tak i prodejcům a hlavně také našim sponzorům – WHG group s.r.o., JAVAB, LATES – Jihlava s.r.o., “ZON” spol s r.o., Muzeum autíček-Příseka, Wall Street Tendon, Robinson – zábavní park, Statutární  město Jihlava, E.ON,  Fler. Oceňujeme jejich pomoc a věříme v další spolupráci.

A kdy se setkáme na dalším jarmarku? Další jarmark bude za rok- tedy předvánoční 2018. Nenechte si jej ujít. Budeme se na Vás těšit, ať už jako na návštěvníky, prodejce nebo sponzory.

 

Organizátorský tým- Petra Paříková- PeeDee

                                 Míša Nejedlá- Keramika U Slunečních hodin

                                 Hanka Číhalová- HC Design

 

A zde několik fotek z akce

Poprvé jsem obsadili i společenský sál, což nám umožnilo rozšířit jarmark o další prodejce.

I v úzké chodbě, která vede k salonku jsme umístili prodejce. Nezůstane tak ani kousíček nevyužitého místa. Zákazníkům byla nabídnuta i šatna, kterou jistě uvítali nejen rodiče s dětmi.

Své Božské palačinky představila Lea Nerudová.

Sklo nám představila prodejkyně ToHa a panenky Mi Bebé. O hračky ruční výroby je velký zájem.

Na snímku je zachycena prodejkyně Rosallia, která přijela z Prahy a nabízela hračky z fleecu. V pozadí je vidět prodejce Zlobivá kočka, která nabízela keramiku a přijela z Lhoty Rapotina, okres Blansko.

Velký úspěch měly KPZ od prodejce  little-miss-sunshine. Nabízí KPZ “pro ni” i “pro něj”.

 

Organizátorský tým- Petra Paříková- PeeDee

                                 Míša Nejedlá- Keramika U Slunečních hodin

                                 Hanka Číhalová- HC Design